cashpoint nyheder

Scor håndbold VM freebet med Cashpoint

Håndbold VM for kvinder er i fuld gang, hvor de danske piger står med gode kort på hånden for at gå videre til kvartfinalen.

Nu kan du også score et freebet, hvis du spiller håndbold VM for kvinder odds hos Cashpoint og taber. Se hvordan du kan spille med denne forsikring på håndbold odds og se, hvilke kampe du kan spille på i forbindelse med odds tilbuddet.

Håndbold VM kvinder odds freebet Cashpoint
© Cashpoint

Sådan får du et Cashpoint freebet

Tilbuddet fra Cashpoint er både for nye og eksisterende spillere, så har du allerede en Cashpoint-konto og penge stående derpå, så er der faktisk tale om en bonus uden indbetaling.

Freebettet fra Cashpoint fungerer på denne måde:

  1. Log ind eller opret en Cashpoint-konto (se længere nede hvordan du kan få en bonus på 500 kr.)
  2. Placer et bet på minimum 100 kr. på mellemrunden i håndbold VM for kvinder
  3. Taber du, så får du et freebet på 100 kr.

Freebet-kampagnen løber til og med den 14. december kl. 18:00. Du kan både anvende singler, kombinationer, pre-match bets og liveodds i forbindelse med dette tilbud fra Cashpoint.

Har du ikke en Cashpoint-bruger i forvejen, kan du lige nu få en Cashpoint velkomstbonus på 100% op til 500 kr. Her matcher Cashpoint din første indbetaling op til 500 kr.

Bonussen har ganske lave gennemspilskrav. Bonusbeløbet og indbetalingen skal hver gennemspilles tre gange til minimum odds 1.80.

Freebetkampe: Cashpoint håndboldodds

Freebet-tilbuddet fra Cashpoint gælder som nævnt alle kampene i mellemrunden.

Her er der stadig så mange hold med, der rent styrkemæssigt er langt fra topnationernes niveau. Det betyder, at det ikke altid er muligt at spille på en sejr lige på i enkelte af kampene. I flere af de øvrige kampe er oddset også ganske lavt på favoritterne.

Danmark er således nede i 1.02 i deres første mellemrundekamp mod Tjekkiet.

Hos bookmakeren fordeler oddsene på mellemrunden ved håndbold VM for kvinder sig således:

Kamp1X2
Frankrig – Polen1.0420.0014.50
Kasakhstan – Sverige25.0025.00N/A
Slovakiet – ParaguayN/A25.0025.00
Argentina – Brasilien14.5020.001.04
Sydkorea – Tyskland5.7511.501.22
Tunesien – Kina1.0717.0011.50
Japan – Østrig1.1413.007.90
Ungarn – CongoN/A25.0025.00
Kroatien – Spanien10.5016.501.08
Tjekkiet – Danmark18.5022.001.02
Angola – Iran
Montenegro – Rusland
Rumænien – Puerto Rico
Cameroun – Usbekistan
Kasakhstan – Holland
Serbien – Frankrig
Slovenien – Polen
Sverige – Norge
Kina – Slovakiet
Argentina – Japan
Congo – Tjekkiet
Tunesien – Paraguay
Sydkorea – Ungarn
Østrig – Kroatien
Danmark – Tyskland
Spanien – Brasilien
Usbekistan – Angola
Polen – Montenegro
Puerto Rico – Kasakhstan
Cameroun – Iran
Serbien – Slovenien
Sverige – Rumænien
Holland – Norge
Rusland – Frankrig
Oddsene er endnu ikke ude på de resterende kampe. De opdateres løbende

Oddsene er opdateret torsdag den 9. december kl. 20:15. Spil ansvarligt. Regler og vilkår gælder. 18+ år.

Om forfatteren

Hardcore fodbold- og sportsnørd, der har arbejdet med sport og betting i en lang årrække. Favoritklubberne er FCK i Danmark og Real Madrid i Spanien.

forrige artikel
Bayern - Barcelona: Sådan får du odds 10
næste artikel
Madrid-derby: LeoVegas booster oddset til 10