cashpoint nyheder

Scor et freebet på dine ishockey VM odds

Hvem skal blive verdensmestre i ishockey? Uanset om du sætter kryds ved Canada, Sverige eller Danmark, når du sætter dine ishockey VM odds hos Cashpoint Danmark, kan du lige nu score et gratis bet på dine odds.

Få en guide til hvordan du får denne bookmaker bonus fra Cashpoint og se også, hvem bookmakeren har som favoritter til at vinde VM i ishockey, når vi ser på de aktuelle ishockey VM odds.

Ishockey VM odds - Cashpoint freebet

Sådan får du et freebet på dine ishockey VM odds

Pucken er rund, isen glat og alt kan næsten ske i en af verdens hurtigste sportsgrene, når der afholdes VM i ishockey i Tjekkiet. Uanset hvem du spiller på, kan du lige nu få et freebet på 50 kr., når du sætter dine ishockey VM odds hos Cashpoint. Det gør du ved at gøre følgende:

  • Gå ind på Cashpoint
  • Log ind eller opret en Cashpoint-konto
  • Spil minimum 50 kr. på VM i ishockey
  • Modtag et freebet på 50 kr. når dit spil er afgjort

Du kan spille både singler, kombinationer, systemspil og multiwaybets, når du sætter dit kvalificerende væddemål hos Cashpoint. Kampagnen med VM i ishockey er ikke underlagt noget minimumsodds, så du kan spille helt frit, så længe det er VM i ishockey odds.

Du skal spille minimum 50 kr., så modtager du et freebet på 50 kr., når dit væddemål er afgjort. Du kan maksimalt benytte dig af tilbuddet en gang i løbet af kampagneperioden, der løber frem til den 21. maj. kl. 23:59. Du kan ikke anvende bonuspenge i forbindelse med dit kvalificerende væddemål. Regler og vilkår gælder. Spil ansvarligt. 18+ år.

Når du har modtaget dit freebet, har du 30 dage til at bruge det på 1 x sportsindsats. Heller ikke her er du underlagt et minimumsodds. Vinder du på dit freebet, så udbetales nettogevinsten.

Husk at du skal have en Cashpoint-konto for at få freebettet i forbindelse med dine ishockey VM odds. Har du ikke det, så tilbyder Cashpoint lige nu en Cashpoint velkomstbonus på 100% op til 500 kr. til nye spillere.

VM i ishockey odds: Bookmakernes favoritter

Hvem har bookmakerne som favorit? Her kan du se de aktuelle odds på en vinder af VM i ishockey.

Vinder VM i ishockey
Bet365 bonusComeOn bonusBetsson bonus
Sverige2.852.852.75
Canada4.004.004.15
USA4.504.504.50
Tjekkiet9.009.0010.00
Finland12.0012.0013.00
Schweiz12.0012.0013.00
Slovakiet34.0034.0034.00
Tyskland38.0038.0041.00
Letland101100101
Danmark251250251
Norge501500501
Frankrig601500501
Kasakhstan6517501001
Østrig8517501001
Storbritannien100110002001
Polen100110002001
Oddsene er opdateret tirsdag den 14. maj kl. 8:00

Om forfatteren

Hardcore fodbold- og sportsnørd, der har arbejdet med sport og betting i en lang årrække. Favoritklubberne er FCK i Danmark og Real Madrid i Spanien.

forrige artikel
Real - Bayern odds: De bedste odds samlet på et sted
næste artikel
Brøndby eller FCM: Odds på Superliga vinder